آموزش تمیز کردن مبل پارچه‌ای با جوش شیرین و سرکه

تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای با جوش شیرین و سرکه یکی از روش‌های محبوب برای تمیز کردن مبلمان است. تمیزکردن مبلمان پارچه‌ای می‌تواند با استفاده از جوش شیرین و سرکه انجام شود. در ادامه روشی را برای شما توضیح می‌دهیم:

 1. . آماده‌سازی محلول: در یک بطری اسپری، جوش شیرین و سرکه را باهم ترکیب کنید.
 2. آزمایش: قبل از استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه بر روی سطح مبلمان، بهتر است روی یک قسمت کوچک و پنهانی از مبلمان تست کنید تا از آسیب یا تغییر رنگ قبل از کار مطلع شوید.
 3. پاک‌کردن: اکنون محلول جوش شیرین و سرکه را روی سطح پارچه‌های مبلمان بپاشید. سپس با استفاده از دستمال نرم کثیفی‌ها و لکه‌ها را از روی مبل پاک کنید. توجه داشته باشید که به پارچه مبل فشار زیادی وارد نکنید تا از آسیب به بافت آن جلوگیری شود.
 4. شست‌وشو: پس از پاک‌کردن لکه‌ها، یک دستمال نرم را به آرامی در محلول جوش شیرین و سرکه خیس کرده و سپس به آرامی روی سطح پارچه‌های مبلمان حرکت دهید. این کار باعث تمیزی بیشتر می‌شود.
 5. خشک‌کردن: پس از شست‌وشو، بهتر است مبلمان را در محیطی خشک و تهویه‌دار قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.
  پس از تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه می‌توانید از مواد نرم‌کننده مبل استفاده کنید تا مبلمان نرم و راحت باشد. همچنین، برای حفظ ظاهر جدید مبلمان بهتر است از پوشش‌های محافظ استفاده کنید تا از آلودگی در آینده جلوگیری کنید.

دستور تمیز کردن پارچه مبل مخمل با جوش شیرین

تمیز کردن پارچه مبل مخمل با جوش شیرین به شرطی که مخمل مبل شما آسیب نبیند و توسط تولیدکننده تأیید شده باشد امکان‌پذیر است.

برای شروع، جوش شیرین را در ظرفی با آب جوشانده و دمای آن را به میزانی که مطمئن هستید مخمل مبل شما قابل‌تحمل است کاهش دهید. سپس با یک ‌پارچه نرم و تمیز، قسمت‌های مختلف مبل را به‌آرامی پاک کنید

دستور تمیز کردن مبل با جوش شیرین و صابون مایع

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و صابون مایع می‌تواند روش مؤثری برای پاکسازی مبلمان باشد. برای این کار، ابتدا محلولی از صابون مایع و آب درست کنید. بهتر است برای این کار از صابون مایعی استفاده کنید که برای مبلمان مناسب باشد.

سپس با استفاده از یک ‌پارچه نرم و تمیز، محلول صابونی را روی قسمتی از مبل که قرار است پاک شود، بپاشید. با حرکات دایره‌ای و خیس کردن پارچه در محلول، محلول را روی قسمت مبل ترکیب کنید تا آلودگی‌ها و لک‌ها را حذف کند.

در مراحل بعد تمیز کردن مبل با جوش شیرین، محلول جوش شیرین را در ظرفی با آب جوشانده و دمای آن را کاهش دهید. با استفاده از یک‌ پارچه دیگر، قسمت پاک‌شده را به‌آرامی با محلول جوش شیرین پاک کنید. همانند روش قبل، حرکات دایره‌ای را برای پاک‌کردن استفاده کنید.

آموزش کامل تمیز کردن مبل چرمی با جوش شیرین

تمیز کردن مبل چرمی با جوش شیرین می‌تواند به‌عنوان یک روش مؤثر برای پاک‌کردن و ایجاد روشنایی و حس تمیزی در مبلمان چرمی مورداستفاده قرار بگیرد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا با استفاده از مواد نرم‌کننده چرم، سطح مبلمان چرمی را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود چرم نرم و انعطاف‌پذیرتر شود.
 2. در مرحله بعد، جوش شیرین را با یک قاشق کوچک و مقدار کمی صابون مایع در آب گرم مخلوط کنید.
 3. برای شروع تمیز کردن، یک قطعه پارچه نرم و تمیز را در مخلوط جوش شیرین قرار دهید و سپس بر روی سطح مبلمان چرمی بزنید.
 4. با استفاده از پارچه مرطوب، روی سطح مبلمان چرمی حرکت کنید و آلودگی‌ها و لک‌ها را به‌آرامی پاک کنید.
 5. سپس با یک قطعه پارچه تمیز و خشک، سطح مبلمان چرمی را پاک و خشک کنید.

توجه داشته باشید که بعد از تمیز کردن با جوش شیرین، بهتر است مبلمان چرمی را با یک نرم‌کننده به‌خوبی تمیز کنید تا چرم، روان و نرم شود. همچنین قبل از شروع به تمیز کردن، بهتر است یک تست کوچک روی قسمت پنهان مبلمان چرمی انجام دهید تا مطمئن شوید که این روش برای مبلمان شما مناسب است.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سودا

استفاده از جوش شیرین و سودا در تمیز کردن مبل، یکی از روش‌های مؤثر برای ازبین‌بردن لکه‌های مختلف است. این دو ماده می‌توانند با هم ترکیب شوند و به‌عنوان یک محلول تمیزکننده برای مبل استفاده شوند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از جوش شیرین و سودا، مبل خود را تمیز کنید:

مرحله اول: آماده‌کردن محلول تمیزکننده

برای آماده‌کردن محلول تمیزکننده، یک قاشق غذاخوری از جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری از سودا در یک لیوان آب مخلوط کنید. سپس آب معمولی را به مقدار کافی به محلول اضافه کنید تا حجم کل محلول به یک لیوان برسد.

مرحله دوم: تمیز کردن مبل با محلول تمیزکننده

پس از آماده‌کردن محلول تمیزکننده، با یک قطعه پارچه نرم، محلول را روی سطح مبل پخش کنید. سپس با حرکات دایره‌ای و نرم به‌آرامی لکه را از روی مبل پاک کنید. برای لکه‌های سخت و سفت می‌توانید از یک مسواک نرم استفاده کنید تا بهتر بتوانید لکه را از روی مبل پاک کنید.

مرحله سوم: پاک‌کردن مبل با آب تمیز

پس از پاک‌کردن لکه با محلول تمیزکننده، با یک پارچه نرم و خشک، سطح مبل را پاک کنید تا از بقیه محلول روی مبل کاملاً خشک شود. سپس با یک پارچه دیگر و با استفاده از آب تمیز، سطح مبل را پاک کنید.

تمیز کردن لکه روغن و غذا با جوش شیرین از روی مبل

در ادامه راهنمای تمیز کردن مبل با جوش شیرین به شما می‌آموزیم که چطور لکه‌های سخت مانند روغن، رب و… را از روی مبلمان خود از بین ببرید. برای این کار بر اساس دستورالعمل زیر اقدام کنید.
برای تمیز کردن لکه‌های روغن و غذا از روی مبل با جوش شیرین، می‌توانید به‌صورت زیر عمل کنید:

 1. ابتدا با یک کاغذسفید یا دستمال بدون پرز لکه را خشک کنید تا حد ممکن روغن یا غذا جذب شود.
 2. یک قاشق‌چایخوری از جوش شیرین را به یک فنجان آب اضافه کنید.
 3. با استفاده از یک دستمال نرم یا اسفنج به‌آرامی روی لکه فشار دهید تا محلول به داخل بافت مبل نفوذ کند.
 4. با دستمال دیگری بر روی محل لکه فشار دهید.
 5. برای لکه‌های پایدارتر می‌توانید محلول جوش شیرین و آبلیمو را با هم ترکیب کنید و به همان شیوه اعمال کنید.

مزیت‌های شستشوی مبل با جوش شیرین

شستشوی مبل با جوش شیرین دارای مزایای زیادی است. در ادامه برخی از این مزایا را بررسی می‌کنیم:

 1. تمیزی عمیق: استفاده از جوش شیرین باعث تمیزی عمیق و کامل مبل شده و بازدهی بالاتری نسبت به روش‌های دیگر مانند شستشوی دستی دارد. بخار گرم و رطوبت آن به عمق بافت مبل نفوذ می‌کند و ذرات گرد و خاک را به خوبی از بین می‌برد.
 2. از بین بردن بوهای نامطبوع: شستشو با جوش شیرین می‌تواند بوهای نامطبوع و عطرهای ناخوشایند را که از مبلمان شما دارند را ازبین ببرد.
 3. ضدعفونی کننده: جوش شیرین می‌تواند باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروارگانیسم‌های دیگر را از بین ببرد. این روش به طور طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی می‌تواند سطح مبل را ضدعفونی کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *